Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 16 komentarzy

gryf

gryf - "Zbrodnia jest zbrodnią, agresja jest agresją, bez względu na to, jak wielu obywateli godzi się na takie praktyki. W pojęciu większości nie ma nic świętego. Tłum dokonujący samosądu stanowi przecież większość na swoim terenie." -M.Rothbard

Profil wyborcy POrażkowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli znasz kogoś, do kogo pasuje, może warto wysłać mu ten artykuł?

Powiedzmy wprost: wyborcy PO nie interesuje to, że partia na którą głosował obiecywała tanie państwo, a:
1. Podniosła podatki i akcyzę.
2. Zatrudniła dodatkowe 50 tysięcy urzędników.
3. Znacjonalizowała połowę oszczędności emerytalnych swoich obywateli niczym w republice bananowej.
4. Przez sześć lat rządów zwiększyła dług publiczny o 50% (czyli tyle, o ile poprzednie rządy przez 30 lat).

Kwestie geopolityczne zdają się dla entuzjastów partii obecnie rządzącej chyba równie średnio istotne, biorąc pod uwagę ich odporność na karykaturalny rozdźwięk pomiędzy zapewnieniami aktualnych włodarzy, jakoby jesteśmy „ważnym graczem na europejskiej scenie”, a ewidentnym pomiataniem nami w postaci propozycji dokładania się przez nas do ratowania strefy euro, w której nawet nie jesteśmy, w zamian za możliwość biernego przyglądania się podejmowaniu przez właściwych graczy decyzji w sprawie przyszłości tejże strefy.

Co więc dla wyborcy PO się liczy? Wstyd oprzyznać, ale ze wszystkich znanych mi osób głosujących na PO, żadna nie jest równocześnie „młoda, wykształcona i z wielkiego miasta” (a nierzadko trudno użyć w stosunku do niej choćby dwóch powyższych epitetów). Jeśli więc złoty balsam z ust premiera jest odtrutką na kompleksy starych, niewykształconych oraz tych, którzy do wielkich miast przyjechali z mniejszych (i zawsze będą bali się zarzutu, że są z jakiejś pipidówy), to jesteśmy w sytuacji tragicznej: ci ludzie będą do upadłego głosowali na PO, bez telewizyjnych namaszczeń której będą czuć się na powrót tylko szarymi zapier*alaczami, codziennie nieeuropejsko cyckanymi równo przez swoje państwo.


P.S. Jeśli jesteś wyborcą PO- zawsze możesz nadal mówić wszystkim, że ich uwielbiasz, ale, na Miłość Boską, dla swojego i wspólnego interesu, wybierz sobie proszę kogoś innego do głosowania na.

P.S.2. Palikot to nie „ktoś inny”- to tylko część PO, wysatelitowana, by zgarnąć głosy zidiociałych studentów i rządzić razem z macierzą partii.

KOMENTARZE

 • no to mało osób znasz
  wyborcami PO są obrotowi, którzy potrafią płynąć z wodą,

  są przeważnie albo wykształceni (na nasz koszt), albo z urodzenia cwani,

  udało im się materaialnie płynąć powyżej przeciętnej, a więc są w większośći z wielkich miast,

  no i większość jest młodych, głównie z powodu uważania Polski za zaścianek.
 • Dałem 5*
  Uzasadnienie: za próbę zawrócenia stada baranów ze ścieżki kłamstwa, ohydy, rui i porubstwa oraz wynaradawiania.
 • interesariusz,PL
  Masz racje ale nie wyczerpales tematu bo oprocz tych ewidentnie zyjacych
  z wladza w symbiozie (dasz mi prace,kontrakt,zrobic walek, czy zadolujesz na mnie kwity a ja cie wespre ,kasa,artykulem lub wywiadem w mediach,
  oskarzeniem lub wyrokiem w sadzie,etc,etc no i oczywiscie glosem) jest cala masa ludzi przez te grupe zindoktrynowanych.Czlowiek prowadzacy interes ,w ktorym podstawa dochodu sa klienci z tej grupy (jak pan Gienio -fryzjer co ma zaklad na "zlotym" osiedlu) prawdopodobnie ze po krotkim czasie bedzie klepal to co mu wklepano a pozniej jego zona i syn a moze i kumple od kielicha lub dostawca wody po goleniu.I tak dalej i dalej.
  Znam paru co sie juz przebudzili ale dalej brna w zaparte no bo kto lubi sie przyznac ze przez lata cale byl frajerem ?

  P.s
  Przepraszam za czcionke (to moj pierwszy komentarz)
 • Gryf
  Wyborca PO to taki geszefciarz , drobny cwaniaczek , który to co ma zawdzięcza albo machlojkom albo układom. Drobnymi cwaniaczkami nie są prominentni działacze PO , to rekiny uwłaszczanie tego co pozostało, podpisywania miliardowych państwowych inwestycji za określona prowizję itd.
 • Gryf 5*****
  Pokojowe wyjście z kryzysu proponuje Polska Demokracja Kwantowa.
  http://m.nowyekran.net/579927101c91f2b19c2fa841d2937c4c,13,0.jpg
  Prawda jest przed nami, na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kropla honoru, aby naprawić popsutą równowagę. http://nwsn.nowyekran.net/post/93383,wyjscie-z-kryzysu-wskazuje-matematyka
 • "Przez sześć lat rządów zwiększyła dług publiczny o 50% (czyli tyle, o ile poprzednie rządy przez 30 lat)"
  Trzeba to uświadomić sobie że na ten wzrost długu pracowały wszystkie poprzednie rządy.
  Jeśli coś rośnie po 5 % rocznie to po 14 latach takiego procentu składanego wartość ulega zdublowaniu.
  Prosta matematyka procentu składanego.
  Wzór
  X - wartość procentowa rocznego wzrostu
  Ile lat potrzeba na 100% wzrost= 70/ X

  Każdy taki cykl powoduje że lawina rośnie wiec nie dziwcie się gdy każdy kolejny rząd będzie się mógł pochwalić że po 6 latach dług wzrósł o 50%
 • @gallux 09:42:34
  Dziękuję.

  Zdaję sobie sprawę, że nic odkrywczego nie powiedziałem, ale najbardziej zależało mi na wyselekcjonowaniu oczywistych argumentów, które powinny przemówić do choć trochę myślącej osoby, nie zahaczając o emocje.
 • @Andy 51 11:19:03
  Uważam, że podstawowym błędem, który popełniamy m.in. wyobrażając sobie wyborcę PO, jest mierzenie innych własną miarą: myślimy, że skoro my dysponujemy jakimś potencjałem intelektualnym, który wykorzystujemy w dobrym celu, oni wykorzystują swój w złym. To nierealne założenie, bo opierające się na przeświadczeniu, że co najmniej jedna trzecia społeczeństwa żywo interesuje się lub choćby próbuje zrozumieć otaczające realia społeczno-ekonomiczne. Jakoś tego nie zauważam na co dzień, natomiast wyborców, którzy głosowali na Olka, bo np. najprzystojniejszy kandydat, są, mam wrażenie, tłumy.
  I tak jak niegdyś przystojny Olek, tak teraz miodouści pochlebcy z PO zapewniają szaraczkom to co najtańsze i najcenniejsze: głodne teksty, że są najmądrzejsi, najfajniejsi i europejscy.

  Cwaniak się na to nie złapie, wie, że nic mu to nie da, a w zasadzie (jeśli prowadzi własny biznes w naszym pięknym kraju) to w pierwszej linii obrywa za "tanie państwo" Platformy.

  Na pewno nie szedłbym w rozumowanie, w którym wyborcy PO są "miniaturkami" jej szefów (jak poniekąd można zinterpretować Twój wpis).
 • @interesariusz z PL 08:14:54
  Zgodzę się z argumentem, że każdy obraca się w trochę innym towarzystwie i co innego widzi - ja akurat jednak od jakiegoś czasu jestem umiarkowanie porażony ogromem fanów PO wśród m.in. seniorów klasy robotniczej, którzy na osłodę marnej emerytury dostają medialnego buziaka z zapewnieniem, że są supereuropejscy (choć nie stać ich na wyjazd na wakacje w Polsce)- no i co ich tam interesują konsekwencje długu publicznego za kilka lat, kiedy może ich już wtedy nie będzie! Byle do następnej emerytury!

  Jak byśmy się jednak nie licytowali, to wybory wygrywa się większością, a to według mnie zbyt duża grupa, żeby dało się ją zamknąć w Twoim opisie: w rzeczy samej sporo młodych cwaniaków po prostu wyemigrowało, a ci, którzy w kraju dorobili się własnego biznesu, są pierwszymi, którzy na co dzień odczuwają "tanie państwo" na własnej skórze.

  Cwaniak nie łapie się na tanie komplementy rządzących- co innego naiwny przeciętniak.
 • @pepajlo 10:39:54
  Najcelniejsza jest według mnie Twoja uwaga o przyznawaniu się przed sobą do frajerstwa i chyba najlepiej pokazuje, jak banalne i irracjonalne kwestie decydują w rzeczywistości, na kogo głosujemy.

  Co do reszty, polecam Ci mój komentarz @Andy 51 11:19:03.
 • @gryf 16:08:01
  Myślę , że się mylisz. Wyborca w tym wypadku leming , głosuje na obraz i podobieństwo swoje. Jeżeli do tego dodamy tło w postaci mediów i socjotechnikę zastosowaną w stosunku do opozycji , mamy to co mamy.
  Dlatego napisałem o geszefciarzach i cwaniaczkach , którzy się na to łapią. Masz rację cwaniacy nie.
 • @gryf 16:08:01
  to jest skrzywione spojrzenie,

  to nie niedostatnki intelektualne są przyczyną takiego czy innego światopoglądu,

  to raczej światopogląd wyniak z chęci ukrywania, nawet przed samym sobą, swoich łajdactw.
 • @gryf 16:10:43
  to brzmi fałszem

  "seniorów klasy robotniczej, którzy na osłodę marnej emerytury dostają medialnego buziaka z zapewnieniem, że są supereuropejscy "

  seniorzy klasy robotniczej mają europejskość w d.....

  no i niestety, zwolenników PO, i zwolenników europejskości, to ja znam tylko z uniwersytetów i młodzieży, za PRL zwanej bananową.
 • @gryf 16:17:11
  znam takich pracowników uniwerków, który zabierali babci dowód, a dziadka wozili własnym autem do komisji, pilnując, na kogo głosuje.
 • @Andy 51 20:26:12
  Nie bagatelizowałbym właśnie tej socjotechniki, sprawiającej, że wyborca głosuje raczej na obraz i podobieństwo tego, jaki CHCIAŁBY być.

  Być może dyskusja między nami niepotrzebnie przeciąga się też przez różnice w nazewnictwie: dla mnie lemingi to właśnie najnaiwniejsi z naiwnych, spragnieni tylko chłonąć kolorowe obrazy z ekranu (im bardziej zakompleksieni, tym łatwiej chwycić ich na haczyk) i nijak mi to pasuje do cwaniactwa czy cwaniaczkowstwa (chyba, że jest jakaś różnica między tymi ostatnim określeniamii, oprócz kalibru? Na mojej dzielni najwyraźniej nie;).
 • @interesariusz z PL 00:17:07
  Hehe, ja musiałbym Cię np. zapoznać z przemiłymi emerytkami z kamienicy mojej Babci- myślę, że włosy by Ci się zjeżyły.

  Cóż, może po prostu po wymianie zdań pozostaje nam obu poszerzyć swój ogląd sytuacji... Wyborcy PO są już wszędzie, gamonie jedne;).
 • @interesariusz z PL 00:18:22
  Trafiłeś w pewnym sensie w to, na co próbuję zwrócić uwagę: ilu w Polsce mamy pracowników uniwerków? Nawet, jeśli WSZYSCY zagłosowali by na PO, to i tak stanowiliby 1% jej wyborców! Może warto zastanowić się przez chwilę, kim jest ta cała reszta;)?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728