Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 16 komentarzy

gryf

gryf - "Zbrodnia jest zbrodnią, agresja jest agresją, bez względu na to, jak wielu obywateli godzi się na takie praktyki. W pojęciu większości nie ma nic świętego. Tłum dokonujący samosądu stanowi przecież większość na swoim terenie." -M.Rothbard

Wszyscy głosować na Platformę!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poważnie. Zanim mnie zlinczujecie, przeczytajcie poniżej dlaczego. Jedną z tragedii naszego narodu było sprytne przekazanie władzy przez rząd PRL w chwili, kiedy po półwieczu komunistycznych rządów doprowadził on kraj na krawędź zapaści.

W rezultacie owej rzekomo cudownej "bezkrwawej rewolucji" nowemu rządowi pozostało tylko zacząć pracę w chwili, gdy pozostało już tylko oznajmić społeczeństwu, że jesteśmy ogoleni na zero. Jakie były rezultaty? Ano, gawiedź natychmiast skojarzyła nowy rząd = bieda i do dzisiaj kupą głosuje na bezpośrednich spadkobierców PZPR, który przez pięćdziesiąt lat jedną pałką bili ich po kieszeni, a drugą po głowie. Paranoja!!!

Jak wygląda sytuacja dzisiaj? Rozmach, w jakim PO, rozpędzona medialnym kamuflażem, rujnuje państwo, pod kilkoma względami wydaje się być bezprecedensowy w naszej historii. Rząd już teraz dokonuje drastycznych posunięć, jak choćby ograbianie OFE na poczet bieżących wydatków, z drugiej strony- sam Tusk zapowiadał już jakiś czas temu odejście.Wspomnijmy choćby dług publiczny, przy którym pożyczki Gierka będą się chyba niedługo prezentowały jak kredyty z mini-ratką na święta. Przypominam, że spirala, którą rozkręcił Gierek, zakończyła się sklepowymi półkami, na których został tylko ocet.

W związku z tym pojawia się pytanie, jaki jest sens, żeby (np.), Jarosław Kaczyński i jego partia - jako (na dzień dzisiejszy) najprawdopodobniejsi z alternatywnych w stosunku do PO zwycięzców majaczących przed nami wyborów parlamentarnych - brali na siebie impet nadchodzącej katastrofy (ach, już widzę te artykuły w Gazecie Wybiórczej!).

Nie chciałbym, aby historia się powtórzyła. Jak twierdzą psychologowie społeczni, ludzie łatwiej jednoczą się w obliczu zagrożenia niż wstają sprzed telewizora by polepszyć marny, ale ustabilizowany żywot. Więc może warto by było, żeby wychodząc na ulicę albo do kolejnych wyborów, szli ze świadomością kto jest odpowiedzialny za ich mizerię i pokazali mu swoją politykę miłości. A niechby nawet jesień średniowiecza.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Mnie to też chodzi po głowie, w sensie nie głosowanie na nich bo zaprzeczyłbym sobie i swojej tożsamości :-), ale w sensie nie angażowania się poza samym pójściem na luzie na głosowanko, ale jest wiele odmiennych opinii także tu na Ekranie, jak to pogodzić ? jak przestać się tak miotać jak krewetki ? Są tacy co twierdzą, że jak PIS teraz przegra to już koniec i więcej na nich nie zagłosują, trzeba to jakoś uzgodnić spróbować zrobić jakąś debatę na Ekranie, by nie obudzić się z ręką w nocniku :-))
 • tu się z panem zgadzam
  albo Kaczyński bierze wszystko, albo niech się PO, SLD i PSL same dalej gonią....
 • @Wędrowny Grajek
  a co jak okaże się, że i w 2015 nie wziął wszystkiego ?
 • a co gdyby...
  To co piszesz Gryf, ma sens.
  Jednakże, jak sobie pomyślę, że przez kolejne lata mam oglądać triumfującego półTuska i jego świtę, to aż mnie ciarki przechodzą... :)Po tych kolejnych latach już nie będzie czego naprawiać. Tego się boję najbardziej.
  Jest szansa, że rządy PIS zaorają nieco tuskowe bagno i społeczeństwo da im kredyt zaufania na następne lata. Przecież pod rządami PIS i prezydenturą śp. Lecha Kaczyńskiego Polska "odżyła". I trzeba tu wspomnieć o nagonce medialnej jaka panowała w tym okresie. Mimo to jakoś dali radę i "co nieco" zrobili. Jeżeli meainstreamowe media nie dołożą po raz kolejny swoich trzech groszy (w imię kolesiowskich układów i ukochanej kasy), to będzie dobrze. Jak tym razem przejrzą na oczy i dojdzie do nich, że dobro Ojczyzny jest rzeczą nadrzędną (w co jakoś niestety nie wierzę...), to będzie bardzo dobrze. ...I ludzie znów pójdą głosować na PIS.
 • @Gryf
  Witam. Uwazam ten pomysł za niepoważny, bo grozi on dużymi konsekwencjami.Jeżeli PIS wygra wybory to PO pewnie się rozpadnie na dwie części, Tusk zostanie rozliczony i PIS będzie mógł zawrzeć koalicję z tą normalną częścią. Przypomnę, ze Schetyna chciał w 2005r koalicji z PIS, ale Tusk się zaparł i postawił na zuzycie tej koalicji z LPR iSamoobroną. Wariant taki, że naród nie wytrzyma i wyjdzie na ulice jest ryzykowny, bo mogą zginąć ludzie i ten zamęt będzie nas sporo kosztował.Jeżeli PIS wygra i stworzy dobrą koalicję, to rozliczy wszystkich winnych i powinien pzredstawić polakom konkretny program reform i ich koszty, oraz określić czas, potrzebny do ich wykonania.
  Nas nie stać na rządy karierowiczów i nieudaczników, bo, jak mówił ktoś:"jak zawiedziemy naród, to będą szczać na nasze groby!" Jest w Polsce sporo ludzi dobrze wykształconych, który trzymają się z dala od polityki w takim wykonaniu PO. Dlatego trzeba zmienić sposób uprawiania polityki, zeby pzreciętny polak nie pzrełączał kanału, jak zobaczy polityków na ekranie.Obserwuję dużą mobilizację na róznych portalach i to jest początek społeczeństawa obywatelskiego, bez którego nie ma normalnego państwa.Pozdrawiam uczestników Nowego Ekranu i dalej"tak trzymać"-zibi.
 • @gryf
  napisałem notkę w podobnym duchu na salonie 24
 • @zibi 23:16:01Bojkot wyborów
  Przestańcie się łudzić że PiS zbawi Polskę.PiS jest tak samo umoczony jak pozostali,którzy podpisali układ z komunistami w Magdalence i w imieniu całego narodu ,podzielili się władzą i kasą.Pomyślcie trochę,skad oni wszyscy biorą te miliony na kampanie wyborcze?PiS przejął władzę nie po to aby coś zmienić ale żeby wyeliminować Ligę Polski Rodzin i Samoobronę.Te dwie partie były przeciwko wprowadzeniu nas do UE.Wpływy tych partii na tyle rosły że to groziło pozostałym partiom w sprawowaniu kontroli na politycznym rynku.Obaj Kaczyńscy nie mają czystych rąk i łudzenie się że PiS to jest jedyna opcja dla Polski to poprostu głupota.To my ,ludzie świadomi,nie związani z żadnym układem ,mamy obowiązek wziąść na siebie odpowiedzialność obrony naszych interesów przed obcymi wpływami.Zmobilizujmy sie poprzez zbojkotowanie obecnych partii mafii,zróbmy coś na wzór Islandii.Odmówmy poparcia dla tych którzy od 89 roku przykładają swoją rękę do kolejnego rozbioru Polski.Przestańcie oceniać polityków po tym co deklarują.Rozliczajcie ich za to co robią.Kto z was wyborców czyta stenogramy z posiedzeń sejmu i senatu?Poczytajcie sobie idowiecie się kto był za złodziejską prywatyzacją majątku ,który był własnością nas wszystkich.Nie ufajcie tym którzy chcą was reprezentować nie dając żadnych gwarancji na to jak się zachowają ,kiedy zostaną radnymi,posłami ,senatorami.Po wyborach ,każdy z nich będzie realizował program partii i własny interes.Was wyborców mają w dupie,głeboko, a wy jak te ćmy lecicie do tego światła.Dopóki będą chetni ,doputy nic się nie zmieni .Wszystkie partie zasiadające w sejmie są przeciwko JOW,przeciwko oddaniu władzy w ręce Polaków.On wiedzą że potrafimy się wybrać z pośród samych siebie w małych okręgach jednomandatowych,gdzie ludzie się znaja i wiedzą kto jest kim.Tych wszystkich którzy chodzą na wybory ,uważam za kolaborantów z tym wrogim Polsce systemem.Nie ma dla mnie znaczenia czy są to głupcy czy sprzedawczyki.Ten system trwa dzięki takim, którzy jak barany dają się zapędzać do urn wyborczych przez media,polityków i Episkopat Polski.Każdy z wymienionych ma z tego czysty zysk a co wy z tego macie poza rozczarowaniem i pogarszającymi się z roku na rok warunkami życia?Zrozumiała to w 2001 roku pani Anna Walentynowicz ,pisząc apel o bojkot wyborów.Pan Andrzej Gwiazda powiedział wtedy że to może się udać.I uda się jak każdy zada sobie proste pytanie ,jak długo jeszcze można wierzyć tym samym ludziom ,którzy tyle razy zawiedli.Apel pani Anny Walentynowicz jest dzisiaj nadal aktualny .Znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie demokracja USA Nowy York

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031